Skip to content

اجزا اصلی لیفتراک

5
(1)

اجزای  تشکیل دهنده لیفتراک 

لیفتراک را می توان به عنوان یکی از مهمترین ابزارهای پرکاربرد در انبار ها و کارگاه به شمار آورد. این دستگاه که نوعی از تجهیزات انبارداری به شمار می رود از خانواده بزرگی به حساب می آید که در این خانواه دستگاه های دیگری به مانند استاکر و جک پالت و ریچ تراک نیز وجود دارد.

حال به اتفاق به برخی از اجزای اصلی لیفتراک اشاره خواهیم کرد:
شاسی لیفتراک:

شاسی لیفتراک را می توان همان چهارچوب اصلی لیفتراک دانست بر روی این قطعه اجزایی مانند وزنه لیفتراک ، سیستم تعلیق ، موتور و … این قسمت نصب می شوند.

وزنه لیفتراک :

یکی از اجزا اصلی لیفتراک وزنه این دستگاه می باشد. این وزنه وظیفه دارد تا تعادل دستگاه را در تناژ مشخص و تعریف شده ای حفظ نماید. برخی با اضافه کردن به ظرفیت وزنه خواستار بارگیری بیشتری برای لیفتراک می باشند که این امر به هیچ وجه اصولی نمی باشد.

اتاق اپراتور:

این مکان محلی برای استقرار راننده لیفتراک می باشد که در آن   پدال ها، صندلی،فزمان و دیگر اجزا جاگذاری شده اند. این اتاق دارای سقف فلزی می باشد که دارای میدان دید مناسبی نیز می باشد. اپراتور در این اتاق تمامی فرمان های لازم بریا بارگیری و تخلیه را با کمک از ابزار های خود به لیفتراک می دهد.

موتور لیفتراک:

این جز را میتوان مهم ترین اجزا اصلی لیفتراک نامید. موتور لیفتراک قلب دستگاه می باشد و می تواند نیروی لازم برای لیفتراک را تهیه نماید. سوخت های متنوع لیفتراک دارای موتورهای خاص خود می باشند که با انتخاب درست موتور مناسب، می توانید بهترین سرویس را دریافت نمایید. پیشنهاد می شود در حین خرید لیفتراک به مشخصات موتور لیفتراک توجه ویژه ای نمایید

تجهیزات هشداردهنده:

این تجهیزات نیز در بحث ایمنی و بهداشتی مربوط به لیفتراک و اپراتور آن بسیار حیاتی می باشد. این تجهیزات که بسیار ساده نیز به نظر می آیند می توانند نقش حیاتی برای ایمنی عوامل ایفا کنند. از جمله این تجهیزات می توان به بوق، چراغ گردان و … اشاره نمود.

دکل لیفتراک:

یکی از مهمترین از اجزا لیفتراک دکل دستگاه می باشد.دکل های لیفتراک انواع مختلیف دارند که توانایی حمل بار در  ارتفاع های متفارت را نیز دارند هنگام خرید نیز باید به این موضوع توجه داشت که دکل لیفتراک مرتبط با نیاز خریداری شود.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

روی ستاره کلیک کنید

میانگین امتیاز 5 / 5. میزان امتیاز 1

اولین نفری باشید که به این مقاله امتیاز می‌دهد

متاسفیم که این پست برای شما مفید نبود

اجازه دهید این پست را بهبود ببخشیم

به ما بگویید چگونه می توانیم این پست را بهبود ببخشیم؟

Share on facebook
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
مطالب مرتبط

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × پنج =

مطالب محبوب